1. mgr Monika Magdziorz  - dyrektor, instruktor tańca współczesnego, instruktor gimnastyki korekcyjnej, logopeda.

Kwalifikacje : absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, Logopeda, nauczyciel wychowania przedszkolnego, nauczyciel dyplomowany wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą w szkołach i przedszkolach. Instruktor Tańca Współczesnego, Instruktor Gimnastyki korekcyjnej, Instruktor tenisa ziemnego, Instruktor Snowboard'u, Instruktor narciarstwa alpejskiego, Instruktor stepu i aerobiku, uczestnik licznych międzynarodowych warsztatów tańca, fitness. Założyciel Zespołu Tańca Nowoczesnego: Energy, Trans, Art i Mały Art, organizator projektów taneczno-teatralnych, konkursów i festiwali. "Na moich zajęciach dzieci zaspokajają naturalną potrzebę ruchu i kontaktu z muzyką. Wspólny taniec zapewnia integrację i współpracę dzieci w grupie, daje naturalne i stopniowe rozładowywanie nagromadzonych emocji oraz kształci i rozwija sprawność i świadomość ruchową. Poprzez radosny ruch przy muzyce dzieci będą kształtowały koordynację ruchową, pamięć oraz estetykę ruchu."

 

 2. mgr Elwira Z. – zastępca dyrektora d/s pedagogicznych, nauczyciel wychowania przedszkolnego.

Absolwentka Górnośląskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Mysłowicach, specjalność: Pedagogika wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne oraz Instytutu Studiów Podyplomowych w Tychach – Zarządzanie Oświatą.

Dotychczasowa praca oraz przebyte praktyki utwierdziły mnie w przekonaniu, że opieka nad dziećmi jest tym, co sprawia mi największą radość i w czym się odnajduję. Uważam, że dzieci to najlepsze, co może nas spotkać. Od nich powinniśmy uczyć się szczerości i optymizmu. W pracy nauczyciela najbardziej cenię sobie bezpośredni kontakt z dziećmi, ich wrodzoną chęć do uczenia się, dlatego dokładam wszelkich starań by nauka ich nie męczyła, ale raczej zachwycała i czyniła szczęśliwymi. Wykonując ten zawód kieruję się słowami J. Korczaka: „ Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy. Dzieci chcą się śmiać, biegać, swawolić”.

 3. Barbara W. – nauczyciel wychowania przedszkolnego.

Nasza zawsze rozśpiewana, uśmiechnięta Pani Basia jest skarbnicą wiedzy i pomysłów. Na jej zajęciach dzieci nie mają prawa się nudzić. Swoje doświadczenie zawodowe zdobyła pracując z dziećmi w przedszkolach państwowych, niepublicznych oraz żłobkach. Ukończyła z wynikiem bardzo dobrym:) Studium Nauczycielskie o kierunku "Wychowanie Przedszkolne". Nieustannie poszerza swoją wiedzę, doskonaląc się na licznych kursach:

 • "Terapia zajęciowa przez rękodzieło artystyczne"
 • "Warsztaty metodyki muzykowania z dziećmi niepełnosprawnymi"
 • "Terapia dłoni wg Mary Potter w Szwajcarii"
 • "Terapia karmienia"
 • "Terapia ruchowa Newelly Kepharta"
 • "Usprawnienie dziecka z mózgowym porażeniem dziecięcym wg zasad systemu Peto"
 • "Program Aktywności, świadomości ciała, dotyk i komunikacja M.C. Knillów"
 • "Pierwsza pomoc przedmedyczna"
 • "Metodyka Weroniki Sherborne"
 • "Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka z autyzmem"
 • "Autyzm-zaburzenia i terapia pedagogiczna"
 • "Metody komunikacji z uczniami głęboko upośledzonymi i autystycznymi"
 • "Motoryka u osób z autyzmem"
 • udział w zajęciach logopedycznych dotyczących komunikowania się znakami Blissa
 • udział w szkoleniach dotyczących poznawania metody I.Lorasa
 • udział w szkoleniach dotyczących zastosowania piktogramów prowadzonych przez osoby ze Szwecji.

 

 

 4. Jolanta D.  - opiekun w żłobku.

Swoje doświadczenie zdobyłam jako wolontariuszka oraz praktykantka. Ukończyłam Studium Biznesu i Administracji w Katowicach na kierunku Psychologia i Socjologia oraz Kurs Opiekuna w żłobku. Pracując z dziećmi najważniejsza jest dla mnie więź, jaka się tworzy między nami, zdobywanie nowych doświadczeń oraz czerpanie radości z najdrobniejszych rzeczy. W kontaktach z najmłodszymi, fascynuje mnie ich ciekawość, nieograniczona chęć poznawania świata oraz szczerość i bezinteresowność. Gdy widzę szczęście i uśmiech na buziach dzieci, czuję satysfakcję i poczucie, że nasza praca owocuje. Prywatnie jestem mamą dwóch cudownych córek lubiącą aktywnie spędzać czas.”

 

 5. Magdalena W.– opiekun w żłobku.

 Ukończyłam kurs Opiekuna w żłobku. Swoje doświadczenie zdobywałam podczas praktyki, a takżepracy w przedszkolu, a obecnie w żłobku. Bardzo lubię pracę z dziećmi. Opieka nad dziećmi jest dla mnie wielką pasją i sprawia mi ogromną radość. Staram się każdego dnia dawać im dużo ciepła i uśmiechu, aby czas spędzony bez Mamy i Taty był równie fajny. Prywatnie jestem mamą ukochanego synka.” 

 

 6. Aleksandra S. – opiekun w żłobku.

 

"W żłobku pracuję jako opiekun z wieloletnim stażem. Bardzo lubię dzieci i kontakt z nimi zawsze sprawiał mi wiele radości,dlatego tez cieszę się że mogę połączyć zawód z pasją. Staram się aby dzieci chętnie przychodziły do żłobka. Uczymy się i bawimy w przyjaznej atmosferze bo tak najłatwiej osiągnąć sukces. Uwielbiam tworzyć z maluszkami przeróżne prace plastyczne,tańczyć i śpiewać ich ulubione piosenki. W mojej pracy kieruję się przekonaniem,ze każde dziecko jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Pamiętając przy tym ze dzieciństwo to beztroski czas - czas najpiękniejszych wspomnień. Wkładam wiele serca aby na twarzy dziecka pojawił się uśmiech gdyż jak powszechnie wiadomo "kiedy śmieje się dziecko,śmieje się cały świat." W każdej chwili staram się udzielić podopiecznym wsparcia, ukołysać, przytulić, pomagać w sytuacjach kłopotliwych. Na co dzień jestem osobą otwartą,cierpliwa,odpowiedzialną,dokładną,pełną pozytywnej energii którą chciałbym przekazać dzieciom. Prywatnie jestem mamą dwóch córek. Moje zainteresowania to: muzyka,wycieczki rowerowe,podróże,wspinaczki górskie."

 

 

 7. Karolina K.-  pomoc nauczyciela/opiekun w żłobku 

  

 8. Klaudia L.-  instruktor tańca nowoczesnego 

 

Studentka AWF – kierunek, aktywność fizyczna i żywienie w zdrowiu publicznym, Dyplom Egurolla Dance Studio w Warszawie - Instruktor rekreacji ruchowej specjalność taniec hip hop z elementami jazzu i tańca towarzyskiego, Kurs opiekuna kolonijnego.

Klaudia związana jest z tańcem od 7 roku życia. Swoje pierwsze kroki wytańczyła w zespole Pieśni i Tańca Bąble w Mdk1 w Tychach. Następnie należała do zespołu tańca nowoczesnego Tip Top oraz zespołu towarzysko-estradowego Feeling. Zdobywczyni najwyższych wyróżnień na Festiwalach na terenie całego kraju. 
Jazz i balet szkoliła u Dominiki Cybulskiej w Akademii Tańca D Way of Life, gdzie obecne pracuje.
Zdobyła dyplom instruktora tańca w jednej z najbardziej prestiżowych szkół tańca w Polsce- Egurolla Dance Studio. Bogaty życiorys oraz zdobyte umiejętności pozwoliły jej na udział w rozmaitych imprezach artystycznych na terenie całego kraju. Jako instruktor i choreograf pracuje od 7 lat.

 

 9. mgr Ewa S.-  nauczyciel języka angielskiego.

Nauczyciel mianowany języka angielskiego z wieloletnim doświadczeniem pedagogicznym w szkołach podstawowych, gimnazjalnych, średnich i pomaturalnych, lektor na kursach językowych prowadzonych dla dzieci i osób dorosłych. Absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Tychach oraz Uniwersytetu Śląskiego na wydziale filologii angielskiej.

"Lubię pracę z dziećmi, szczególnie z tymi najmłodszymi, bo jest ona najbardziej wymagająca. Zajmuję się również dziećmi trudnymi pracując z nimi w świetlicy środowiskowej. Urozmaicam zajęcia wykorzystując dużo pomocy dydaktycznych, tak by dzieci były cały czas zainteresowane. Słuchamy płyt, śpiewamy, ruszamy się, ale także czytamy, rozwiązujemy zagadki i układamy puzzle oraz bawimy się w gry językowe. Dużo czasu i uwagi poświęcamy na powtórzenia co pozwala dzieciom lepiej utrwalać poznane słowa i teksty piosenek."

 

10. mgr Katarzyna Z. -  zajęcia umuzykalniające z elem. języka włoskiego, indywidualna nauka gry na instrumencie.

Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale instrumentalnym, studia podyplomowe odbywała w Accademia Internazionale di Musica w Mediolanie. Ukończyła również kursy języka włoskiego i kultury włoskiej na Uniwersita' per Stranieri w Sienie. Gry na fortepianie uczy od prawie 20 lat, a od ponad dziesięciu edukację muzyczną łączy z elementamijęzyków obcych (j. angielski, j. włoski). Przez kilka lat prowadziła zespół 'Kurtynki' w Pałacu Młodzieży w Katowicach.W roku 2005 założyła Szkołę muzyczno-językową Arte Affari w Katowicach.

Współpracowała również z Miejskimi Domami Kultury. W latach 2013 - 2015 była pedagogiem Szkoły Muzycznej Yamaha w Tychach. Śląska.

Prywatnie mama dwóch polsko-włoskich dziewczynek. 

 

 

11. .... - język niemiecki


 

 

  12. mgr Monika Z. - język francuski. 
Studia językowe licencjackie KJB w Sosnowcu przy Uniwersytecie Śląskim, studia magisterskie europeistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, uprawnienia pedagogiczne uzyskane na studiach podyplomowych, 2-letni pobyt w Paryżu i ukończone kursy językowe w Instytucie Paryskim Języka Cywilizacji Francuskiej. Pani Monika posiada kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć z języka francuskiego przedszkolach we wszystkich grupach wiekowych.

„Na moich zajęciach uczymy się języka francuskiego "śpiewająco". Nasze spotkania wypełnione są wesołymi piosenkami i rymowankami dopasowanymi tematycznie do zajęć, a gry i zabawy językowe je urozmaicają.”

 

 

13. mgr Anna P. – psycholog.

Psycholog dzieci i młodzieży, doradca zawodowy, nauczyciel dyplomowany. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach /psychologia/, studiów wyższych Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Śląskim w Chorzowie, studiów podyplomowych
z zakresu doradztwa zawodowego w Wyższej Szkole Bankowej w Dąbrowie Górniczej
a także studium Arteterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Katowicach.
Od 13 lat pracuje z dziećmi i ich rodzicami. Autorka licznych warsztatów i wykładów dla dzieci, młodzieży i dorosłych z obszaru psychologii i doradztwa edukacyjno-zawodowego. Prowadzi m.in. warsztaty dla rodziców „Szkoła dla Rodziców i wychowawców”. Psycholog, doradca zawodowy w poradni dla dzieci i młodzieży. Koordynatorka grup wsparcia dla nauczycieli, psychologów i pedagogów szkolnych. Mama dwójki dzieci. 

 

14. mgr Magdalena P.-  Logopeda