Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

1. mgr Monika Magdziorz  - dyrektor administracyjny, instruktor tańca, instruktor gimnastyki korekcyjnej

Kwalifikacje : absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, Logopeda, nauczyciel dyplomowany z blisko 12 - letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą w szkołach i przedszkolach publicznych. Instruktor Tańca Współczesnego, Instruktor Gimnastyki korekcyjnej, Instruktor tenisa ziemnego, Instruktor Snowboard'u, Instruktor stepu i aerobiku, uczestnik licznych międzynarodowych warsztatów tańca, fitness. Założyciel Zespołu Tańca Nowoczesnego: Energy, Trans, Art i Mały Art, organizator projektów taneczno-teatralnych, konkursów i festiwali. "Na moich zajęciach dzieci zaspokajają naturalną potrzebę ruchu i kontaktu z muzyką. Wspólny taniec zapewnia integrację i współpracę dzieci w grupie, daje naturalne i stopniowe rozładowywanie nagromadzonych emocji oraz kształci i rozwija sprawność i świadomość ruchową. Poprzez radosny ruch przy muzyce dzieci będą kształtowały koordynację ruchową, pamięć oraz estetykę ruchu."

 

2. Barbara Witańska – dyrektor pedagogiczny, nauczyciel wychowania przedszkolnego.

Nasza zawsze rozśpiewana, uśmiechnięta Pani Basia jest skarbnicą wiedzy i pomysłów. Na jej zajęciach dzieci nie mają prawa się nudzić. Swoje doświadczenie zawodowe zdobyła pracując z dziećmi w przedszkolach państwowych, niepublicznych oraz żłobkach. Ukończyła z wynikiem bardzo dobrym:) Studium Nauczycielskie o kierunku "Wychowanie Przedszkolne". Nieustannie poszerza swoją wiedzę, doskonaląc się na licznych kursach:

 • "Terapia zajęciowa przez rękodzieło artystyczne"
 • "Warsztaty metodyki muzykowania z dziećmi niepełnosprawnymi"
 • "Terapia dłoni wg Mary Potter w Szwajcarii"
 • "Terapia karmienia"
 • "Terapia ruchowa Newelly Kepharta"
 • "Usprawnienie dziecka z mózgowym porażeniem dziecięcym wg zasad systemu Peto"
 • "Program Aktywności, świadomości ciała, dotyk i komunikacja M.C. Knillów"
 • "Pierwsza pomoc przedmedyczna"
 • "Metodyka Weroniki Sherborne"
 • "Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka z autyzmem"
 • "Autyzm-zaburzenia i terapia pedagogiczna"
 • "Metody komunikacji z uczniami głęboko upośledzonymi i autystycznymi"
 • "Motoryka u osób z autyzmem"
 • udział w zajęciach logopedycznych dotyczących komunikowania się znakami Blissa
 • udział w szkoleniach dotyczących poznawania metody I.Lorasa
 • udział w szkoleniach dotyczących zastosowania piktogramów prowadzonych przez osoby ze Szwecji.

 

 

 3. Agnieszka Pawelec - nauczyciel wychowania przedszkolnego

Absolwentka Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości w Gliwicach specjalność: Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne . Obecnie słuchacz podyplomowych studiów na kierunku Oligofrenopedagogika w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z małymi dziećmi. Prywatnie mama dwójki dzieci( Alicji i Pauliny).

"Uwielbiam podróżować, odkrywać nowe miejsca, ludzi i uczyć się nowych rzeczy".

 

4. Aleksandra Wróbel - nauczyciel wychowania przedszkolnego.

Ukończyła Górnośląską Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Mysłowicach na kierunku Pedagogika specjalność Resocjalizacja z profilktyką społeczną a także Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej kierunek Zintegrowne nauczanie wczesnoszkolne i wychowanie przedszkolne. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi.  

"Moimi głównymi pasjami są książki oraz podróżowanie. Od niedawna mama małej Michalinki:)"

 

 5. mgr Klaudia Żak - nauczyciel wychowania przedszkolnego.

Absolwentka Górnośląskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Mysłowicach, specjalność: Dietetyka z higieną żywności i żywienia, Pedagogika wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne.
oraz Instytutu Studiów Podyplomowych w Tychach – Psychologia wczesnego i średniego okresu szkolnego z terapią pedagogiczną.
Dziecko to człowiek. Mały, ale człowiek” to słowa Janusza Korczaka, które są myślą przewodnią mojej pracy, w której staram się stworzyć przyjazną i rodzinną atmosferę.
Uważam, że każdy z naszych przedszkolaków powinien mieć możliwość rozwijania swoich nowo poznanych pasji, zdobywać wiedzę i bawić się. Dzięki temu dzieci będą mogły prawidłowo się rozwijać, a ja będę cieszyć się każdym ich sukcesem”

 

 

 6. mgr Katarzyna Olendzka - nauczyciel wychowania przedszkolnego.

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (pedagogika socjalna i opiekuńcza), studiów wyższych Śląskiej Wyższej Szkoły Zarządzania w Katowicach, studiów podyplomowych na kierunku: Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne- Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji. Swoją przygodę w pracy z dziećmi rozpoczęła od wolontariatu w jednej z tyskich świetlic środowiskowych dla dzieci i młodzieży. Później już jako wychowawca przez wiele lat prowadziła zajęcia i wyjeżdżała z podopiecznymi na kolonie letnie. Pracowała również w świetlicy przedszkolnej. Nasza pani Kasia ukończyła kurs kurs wychowawcy kolonijnego oraz odbyła szkolenie w zakresie tworzenia programów profilaktycznych oraz ich ewaluacji, a także Fetal Alkohol Syndrom- zrozumieć świat z FAS.

W swojej pracy z dziećmi stara się aby każdy dzień dawał im wiele radości.

 

 

 7. Gabriela Skręt - nauczyciel wychowania przedszkolnego.

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne.

Praca z dziećmi daje mi dużo radości i pozytywnej energii. Najważniejsze jest dla mnie, aby dzieci czuły się bezpiecznie, były zadbane i uśmiechnięte. Jestem osobą otwarta i pozytywnie nastawioną do innych ludzi. Moim zainteresowaniem jest tworzenie kwiatków z krepiny jako dekoracji oraz kompozycji”.

 

8. mgr Elwira Zięba - nauczyciel wychowania przedszkolnego.

 

9. Ewelina Leśniak - pomoc nauczyciela.

Absolwentka Krakowskiej Akademii ( pedagogika resocjalizacyjna) oraz Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie (pedagogika społeczno – opiekuńcza). Obecnie studentka edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Ukonczyła kurs: ”Dzieci z rodzin z dysfunkcjami strategie pomocy”. Instruktor Aerobiku Licencja C, B. W czasie trwania studiów zdobywała doświadczenie zawodowe podczas praktyk pedagogicznych zarówno w szkole jak i przedszkolu. Ponadto pracowała w ramach wolontariatu w Domu Kultury "Koszutka".

 

10. mgr Paulina Pyrzanowska - pomoc nauczyciela, instruktor gimnastyki korekcyjnej.

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach - kierunek fizjoterapia. To właśnie na studiach podczas licznych praktych zawodowych odnalazła się w pracy z dziećmi. Pracowała w domu dziecka oraz w przedszkolach niepublicznych jako nauczyciel wspomagający oraz fizjoterapeta. Prowadziła zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju, indiwidualne ćwiczenia z dziećmi z wadami postawy oraz zajęcia z gimnastyki korekcyjnei i ogólnorozwojowej. Ukończyła kurs kinezjotapingu, fizjoterapii dziecka ryzyka oraz kwalifikowanej pierwszej pomocy. Obecnie kończy kurs terapeuty SI.

 

 11. Ewelina Tyrpa - nauczyciel języka angielskiego, opiekunka dziecięca.

Absolwentka Filologii Angielskiej oraz studiów podyplomowych na kierunku Przygotowanie Pedagogiczne. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyła pracując w przedszkolu, szkole oraz żłobku. Interesuje się neurodydaktyką - nauczaniem i uczeniem się przyjaznym mózgowi.

W swej pracy jako nauczyciel języka angielskiego wychodzi z założenia, że nauka w przedszkolu jest najbardziej efektywna wtedy,  gdy towarzyszy jej dobra  zabawa.  Uważa, że "Dla dzieci w wieku przedszkolnym zabawa,  to jedna z najważniejszych potrzeb, a sam proces nauczania powinien być intrygującym odkryciem i ciekawą przygodą, którą chce się przeżywać na nowo. Ważne jest motywowanie dziecka i cieszenie się z każdego samodzielnie wypowiedzianego słowa czy zaśpiewanej piosenki”.

Nasza ciocia w Żłobku kocha swoją pracę za...?

Za widok zdziwionych i zaciekawionych twarzy dzieci, kiedy uczą się czegoś nowego o świecie, za bycie obdarowaną ich uśmiechem każdego dnia, za tupot biegnących do niej małych nóżek i wyciągane w jej kierunku malutkie rączki :-)

Pani Ewelinka jest osobą wrażliwą, empatyczną, ciepłą oraz pełną nietuzinkowych pomysłów. Miłośniczka różnego rodzaju „handmade” oraz twórczych, samodzielnie wykonywanych zabawek. Obetrze każdą łezkę i wysłucha smuteczków. Ciocia, do której każde dziecko może się przytulić, kiedy tego potrzebuje. W swej pracy stara się stworzyć dzieciom miłą, radosną atmosferę, gwarantującą poczucie bezpieczeństwa, bardzo potrzebne na tym etapie rozwoju. Codziennie robi wszystko, aby każdy dzień minął radośnie, a przyjście rodziców okazało się miłym zaskoczeniem, zamiast długo wyczekiwaną chwilą.

 

12. Katarzyna Kozicka - opiekunka dziecięca. 

Absolwentka studiów licencjackich na kierunku pedagogika opiekuńczo – wychowawcza Kolegium Nauczycielskiego oraz studiów magisterskich na kierunku pedagogika opiekuńczo – resocjalizacyjna Akademii im. Jana Długosza. Swoją karierę zawodową rozpoczęłam od rocznego stażu jako wychowawca w Ośrodku Wspierania Dziecka i Rodziny, następnie pracowałam cztery lata w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej jako wychowawca w Specjalistycznym Klubie Młodzieżowym MOPS – u. Posiadam kurs wychowawcy kolonijnego i liczne szkolenia z zakresu pedagogiki oraz pracy z rodziną, chętnie uczę się nowych rzeczy a w czasie wolnym wykonuje prace plastyczne t.j. kartki i ozdoby okolicznościowe. Marzy mi się dalsze poszerzanie wiedzy w zakresie pedagogiki oraz psychologii.

 

 

13. mgr Katarzyna Zaniat - język angielski, zajęcia umuzykalniające z elem. języka włoskiego, indywidualna nauka gry na instrumencie.

Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale instrumentalnym, studia podyplomowe odbywała w Accademia Internazionale di Musica w Mediolanie. Ukończyła również kursy języka włoskiego i kultury włoskiej na Uniwersita' per Stranieri w Sienie. Gry na fortepianie uczy od prawie 20 lat, a od ponad dziesięciu edukację muzyczną łączy z elementamijęzyków obcych (j. angielski, j. włoski). Przez kilka lat prowadziła zespół 'Kurtynki' w Pałacu Młodzieży w Katowicach.W roku 2005 założyła Szkołę muzyczno-językową Arte Affari w Katowicach.

Współpracowała również z Miejskimi Domami Kultury. W latach 2013 - 2015 była pedagogiem Szkoły Muzycznej Yamaha w Tychach. Śląska.

Prywatnie mama dwóch polsko-włoskich dziewczynek – Zoe (10l) i Toski (6l).


 14. mgr Ewa Pikos-Sojka - zajęcia plastyczne "Lepiłapki".

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach - wydział grafiki oraz Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie – wydział pedagogiczno-artystyczny (wychowanie plastyczne), studia podyplomowe kończyła w Katowicach - Wyższa Szkoła Pedagogiczna Towarzystwa Wiedzy Powszechnej (wychowanie przedszkolne) oraz w Warszawie – Wyższa Szkoła Teologiczno -Społeczna (katechetyka). Dalej się szkoli.

Od lat prowadzi zajęcia plastyczne: najpierw w przedszkolach państwowych dla dzieci, później również warsztaty plastyczne dla nauczycieli. Doświadczenie w pracy z dziećmi małymi oraz dużymi zdobywała wychowując 2 synów (Jeremiego i Miłosza), jeżdżąc na obozy dla dzieci jako wychowawca, pracując w Młodzieżowym Domu Kultury Nr2 w Tychach (koło tkaniny artystycznej, wzornictwa oraz technik różnych), oraz prowadząc plastykę w szkole.

Lubi hodować motyle, ,czytać ciekawe książki i uczyć się nowych rzeczy. A najbardziej ze wszystkiego lubi widzieć radosny błysk w oku dziecka i słyszeć: „Proszę pani, ja już umiem…”

 

15. mgr Anita Rusin - jazda konna, Hipoterapia. 
Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością - jeździectwo, Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością - hipoterapia. Na swych zajęciach realizuje program autorstwa Polskiego Towarzystwa Hipoterapeutycznego oraz Polskiego Związku Jeździectwa zatwierdzonego przez Centralny Ośrodek Szkoleniowy Ministerstwa Sportu. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w różnym wieku.

  16. mgr Monika Zarzycka - język francuski. 
Studia językowe licencjackie KJB w Sosnowcu przy Uniwersytecie Śląskim, studia magisterskie europeistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, uprawnienia pedagogiczne uzyskane na studiach podyplomowych, 2-letni pobyt w Paryżu i ukończone kursy językowe w Instytucie Paryskim Języka Cywilizacji Francuskiej. Pani Monika posiada kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć z języka francuskiego przedszkolach we wszystkich grupach wiekowych.

„Na moich zajęciach uczymy się języka francuskiego "śpiewająco". Nasze spotkania wypełnione są wesołymi piosenkami i rymowankami dopasowanymi tematycznie do zajęć, a gry i zabawy językowe je urozmaicają.”

 

17. Katarzyna Szweda - religia.

18. Martyna Cuber - logopeda, pomoc nauczyciela.

Ukończyłam studia na kierunku pedagogika o specjalności logopedia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Obecnie studiuję edukację wczesnoszkolną i przedszkolną na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Interesuję sie surdologopedią. Prowadzę indywidualne zajęcia logopedyczne, które są dostosowane do wieku i możliwości każdego dziecka. Staram się aby ćwiczenia przeprowadzane były w formie zabawy oraz by były interesujące dla każdego dziecka. 

 

19. mgr Anna P. – psycholog.

Psycholog dzieci i młodzieży, doradca zawodowy, nauczyciel dyplomowany. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach /psychologia/, studiów wyższych Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Śląskim w Chorzowie, studiów podyplomowych
z zakresu doradztwa zawodowego w Wyższej Szkole Bankowej w Dąbrowie Górniczej
a także studium Arteterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Katowicach.
Od 13 lat pracuje z dziećmi i ich rodzicami. Autorka licznych warsztatów i wykładów dla dzieci, młodzieży i dorosłych z obszaru psychologii i doradztwa edukacyjno-zawodowego. Prowadzi m.in. warsztaty dla rodziców „Szkoła dla Rodziców i wychowawców”. Psycholog, doradca zawodowy w poradni dla dzieci i młodzieży. Koordynatorka grup wsparcia dla nauczycieli, psychologów i pedagogów szkolnych. Mama dwójki dzieci.