Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

1. mgr Monika Magdziorz  - dyrektor, instruktor tańca

Kwalifikacje : absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, Logopeda, nauczyciel dyplomowany wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą w szkołach i przedszkolach. Instruktor Tańca Współczesnego, Instruktor Gimnastyki korekcyjnej, Instruktor tenisa ziemnego, Instruktor Snowboard'u, Instruktor stepu i aerobiku, uczestnik licznych międzynarodowych warsztatów tańca, fitness. Założyciel Zespołu Tańca Nowoczesnego: Energy, Trans, Art i Mały Art, organizator projektów taneczno-teatralnych, konkursów i festiwali. "Na moich zajęciach dzieci zaspokajają naturalną potrzebę ruchu i kontaktu z muzyką. Wspólny taniec zapewnia integrację i współpracę dzieci w grupie, daje naturalne i stopniowe rozładowywanie nagromadzonych emocji oraz kształci i rozwija sprawność i świadomość ruchową. Poprzez radosny ruch przy muzyce dzieci będą kształtowały koordynację ruchową, pamięć oraz estetykę ruchu."

2. mgr Elwira Zięba – zastępca dyrektora d/s pedagogicznych, nauczyciel wychowania przedszkolnego.

Absolwentka Górnośląskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Mysłowicach, specjalność: Pedagogika wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne oraz Instytutu Studiów Podyplomowych w Tychach – Zarządzanie Oświatą.

Dotychczasowa praca oraz przebyte praktyki utwierdziły mnie w przekonaniu, że opieka nad dziećmi jest tym, co sprawia mi największą radość i w czym się odnajduję. Uważam, że dzieci to najlepsze, co może nas spotkać. Od nich powinniśmy uczyć się szczerości i optymizmu. W pracy nauczyciela najbardziej cenię sobie bezpośredni kontakt z dziećmi, ich wrodzoną chęć do uczenia się, dlatego dokładam wszelkich starań by nauka ich nie męczyła, ale raczej zachwycała i czyniła szczęśliwymi. Wykonując ten zawód kieruję się słowami J. Korczaka: „ Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy. Dzieci chcą się śmiać, biegać, swawolić”.

3. Barbara Witańska – nauczyciel wychowania przedszkolnego.

Nasza zawsze rozśpiewana, uśmiechnięta Pani Basia jest skarbnicą wiedzy i pomysłów. Na jej zajęciach dzieci nie mają prawa się nudzić. Swoje doświadczenie zawodowe zdobyła pracując z dziećmi w przedszkolach państwowych, niepublicznych oraz żłobkach. Ukończyła z wynikiem bardzo dobrym:) Studium Nauczycielskie o kierunku "Wychowanie Przedszkolne". Nieustannie poszerza swoją wiedzę, doskonaląc się na licznych kursach:

 • "Terapia zajęciowa przez rękodzieło artystyczne"
 • "Warsztaty metodyki muzykowania z dziećmi niepełnosprawnymi"
 • "Terapia dłoni wg Mary Potter w Szwajcarii"
 • "Terapia karmienia"
 • "Terapia ruchowa Newelly Kepharta"
 • "Usprawnienie dziecka z mózgowym porażeniem dziecięcym wg zasad systemu Peto"
 • "Program Aktywności, świadomości ciała, dotyk i komunikacja M.C. Knillów"
 • "Pierwsza pomoc przedmedyczna"
 • "Metodyka Weroniki Sherborne"
 • "Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka z autyzmem"
 • "Autyzm-zaburzenia i terapia pedagogiczna"
 • "Metody komunikacji z uczniami głęboko upośledzonymi i autystycznymi"
 • "Motoryka u osób z autyzmem"
 • udział w zajęciach logopedycznych dotyczących komunikowania się znakami Blissa
 • udział w szkoleniach dotyczących poznawania metody I.Lorasa
 • udział w szkoleniach dotyczących zastosowania piktogramów prowadzonych przez osoby ze Szwecji.

 

  4. mgr Klaudia Palka - nauczyciel wychowania przedszkolnego.

Absolwentka Górnośląskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Mysłowicach, specjalność: Dietetyka z higieną żywności i żywienia, Pedagogika wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne.
oraz Instytutu Studiów Podyplomowych w Tychach – Psychologia wczesnego i średniego okresu szkolnego z terapią pedagogiczną.
Dziecko to człowiek. Mały, ale człowiek” to słowa Janusza Korczaka, które są myślą przewodnią mojej pracy, w której staram się stworzyć przyjazną i rodzinną atmosferę.
Uważam, że każdy z naszych przedszkolaków powinien mieć możliwość rozwijania swoich nowo poznanych pasji, zdobywać wiedzę i bawić się. Dzięki temu dzieci będą mogły prawidłowo się rozwijać, a ja będę cieszyć się każdym ich sukcesem”

 

 

 5. mgr Katarzyna Olendzka - nauczyciel wychowania przedszkolnego.

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (pedagogika socjalna i opiekuńcza), studiów wyższych Śląskiej Wyższej Szkoły Zarządzania w Katowicach, studiów podyplomowych na kierunku: Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne- Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji. Swoją przygodę w pracy z dziećmi rozpoczęła od wolontariatu w jednej z tyskich świetlic środowiskowych dla dzieci i młodzieży. Później już jako wychowawca przez wiele lat prowadziła zajęcia i wyjeżdżała z podopiecznymi na kolonie letnie. Pracowała również w świetlicy przedszkolnej. Nasza pani Kasia ukończyła kurs kurs wychowawcy kolonijnego oraz odbyła szkolenie w zakresie tworzenia programów profilaktycznych oraz ich ewaluacji, a także Fetal Alkohol Syndrom- zrozumieć świat z FAS.

W swojej pracy z dziećmi stara się aby każdy dzień dawał im wiele radości.

 

  6. Gabriela Skręt - nauczyciel wychowania przedszkolnego.

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne.

Praca z dziećmi daje mi dużo radości i pozytywnej energii. Najważniejsze jest dla mnie, aby dzieci czuły się bezpiecznie, były zadbane i uśmiechnięte. Jestem osobą otwarta i pozytywnie nastawioną do innych ludzi. Moim zainteresowaniem jest tworzenie kwiatków z krepiny jako dekoracji oraz kompozycji”.

 

7. mgr Klaudia Jankowska – nauczyciel wychowania przedszkolnego.

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza oraz zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne.

Kursy:

 • warsztaty szkoleniowe "Gry i zabawy przeciwko agresji"

 • konferencja "Autyzm i Zespół Aspergera w kontekście problemów zdrowia psychicznego."

 • Kurs wychowawcy kolonijnego

Doświadczenie zdobywałam przez liczne praktyki w przedszkolach, szkole podstawowej oraz w Ośrodku Interwencji Kryzysowej. Największe doświadczenie zdobyłam będąc wychowawcą kolonijnym. Z pracy w przedszkolu czerpię ogromną radość i satysfakcję. Praca ta daje mi możliwość oglądania, jak kształtują się nowe charaktery i zdobyte umiejętności. Pracę z dziećmi lubię, ponieważ dzieci nie ukrywają emocji, mówią, co myślą i mają niesamowitą wyobraźnię.Ponadto dzieci uwielbiają ruch a moją pasją jest lekkoatletyka w szczególności biegi na średnie dystanse. Wiem także, że nie tylko dzieci mogą uczyć się od nas, ale my także możemy nauczyć się od nich cieszenia z małych rzeczy. W pracy podążam za słowami Janusza Korczaka: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

 

8. mgr Monika Kwiatkowska – nauczyciel wychowania przedszkolnego.

 

9. Ewelina Leśniak - pomoc nauczyciela.

Absolwentka Krakowskiej Akademii ( pedagogika resocjalizacyjna) oraz Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie (pedagogika społeczno – opiekuńcza). Obecnie studentka edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Ukonczyła kurs: ”Dzieci z rodzin z dysfunkcjami strategie pomocy”. Instruktor Aerobiku Licencja C, B. W czasie trwania studiów zdobywała doświadczenie zawodowe podczas praktyk pedagogicznych zarówno w szkole jak i przedszkolu. Ponadto pracowała w ramach wolontariatu w Domu Kultury "Koszutka".

 

10. mgr Grażyna Kowalczyk-Pałuska - instruktor gimnastyki korekcyjnej.

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach filia w Cieszynie na wydziale Wychowanie Muzyczne, Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na wydziale Gimnastyka Korekcyjno-Kompensacyjna. Pracę z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym rozpoczęła 23 lata temu i nadal nieustannie jest nią zafascynowana. Ukończyła liczne kursy: Pierwsza Pomoc Przedmedyczna, Kierownik Placówek Wypoczynku Dzieci i Młodzieży, Kierownik Wycieczek Szkolnych, Konstruowanie Programów Autorskich, Organizator Turystyki. Jest autorem programów autorskich takich jak: Śpiewnik z Elementami Gry na Gitarze, Akademia Zdrowie – Korekcja Wad Postawy. Od 23 lat nauczyciel muzyki i gimnastyki korekcyjnej w Sportowej Szkole Podstawowej nr 19 w Tychach. Jej pasją jest gra na pianinie, gitarze, sport i rodzina. Prywatnie jest mamą trójki dzieci i babcią Kacperka i Wiktorii .

 

 11. Ewelina Tyrpa - nauczyciel języka angielskiego, opiekunka dziecięca.

Absolwentka Filologii Angielskiej oraz studiów podyplomowych na kierunku Przygotowanie Pedagogiczne. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyła pracując w przedszkolu, szkole oraz żłobku. Interesuje się neurodydaktyką - nauczaniem i uczeniem się przyjaznym mózgowi.

W swej pracy jako nauczyciel języka angielskiego wychodzi z założenia, że nauka w przedszkolu jest najbardziej efektywna wtedy,  gdy towarzyszy jej dobra  zabawa.  Uważa, że "Dla dzieci w wieku przedszkolnym zabawa,  to jedna z najważniejszych potrzeb, a sam proces nauczania powinien być intrygującym odkryciem i ciekawą przygodą, którą chce się przeżywać na nowo. Ważne jest motywowanie dziecka i cieszenie się z każdego samodzielnie wypowiedzianego słowa czy zaśpiewanej piosenki”.

Nasza ciocia w Żłobku kocha swoją pracę za...?

Za widok zdziwionych i zaciekawionych twarzy dzieci, kiedy uczą się czegoś nowego o świecie, za bycie obdarowaną ich uśmiechem każdego dnia, za tupot biegnących do niej małych nóżek i wyciągane w jej kierunku malutkie rączki :-)

Pani Ewelinka jest osobą wrażliwą, empatyczną, ciepłą oraz pełną nietuzinkowych pomysłów. Miłośniczka różnego rodzaju „handmade” oraz twórczych, samodzielnie wykonywanych zabawek. Obetrze każdą łezkę i wysłucha smuteczków. Ciocia, do której każde dziecko może się przytulić, kiedy tego potrzebuje. W swej pracy stara się stworzyć dzieciom miłą, radosną atmosferę, gwarantującą poczucie bezpieczeństwa, bardzo potrzebne na tym etapie rozwoju. Codziennie robi wszystko, aby każdy dzień minął radośnie, a przyjście rodziców okazało się miłym zaskoczeniem, zamiast długo wyczekiwaną chwilą.

 

12. Anna Dolina - opiekunka dziecięca. 

 

13. Dorota Pająk - opiekunka dziecięca.

 

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Oświęcimiu na kierunku pedagogika opiekuńcza z terapią pedagogiczną oraz absolwentka Uniwersytetu Śląskiego na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Obecnie podejmuję studia podyplomowe na kierunku: Edukacja elementarna - kształcenie zintegrowane i wychowanie przedszkolne. Ukończyłam kurs animatora zabaw dla dzieci oraz warsztat szkoleniowy I stopnia „ Metoda Ruchu Rozwijającego bazującego na pracy Weroniki Sherborne”.

"Moja praca z dziećmi tak naprawdę dopiero rozpoczyna się, każdego dnia nabywam coraz większe doświadczenie, a sama praca z takimi maluchami daje mi wiele radości. Każda uśmiechnięta buźka potrafi całkowicie odmienić trudy dnia. Wiele możemy nauczyć się od dzieciaków, przede wszystkim szczerości, prostoty, radości z małych rzeczy."

 

14. mgr Katarzyna Zaniat - język angielski, zajęcia umuzykalniające z elem. języka włoskiego, indywidualna nauka gry na instrumencie.

Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale instrumentalnym, studia podyplomowe odbywała w Accademia Internazionale di Musica w Mediolanie. Ukończyła również kursy języka włoskiego i kultury włoskiej na Uniwersita' per Stranieri w Sienie. Gry na fortepianie uczy od prawie 20 lat, a od ponad dziesięciu edukację muzyczną łączy z elementamijęzyków obcych (j. angielski, j. włoski). Przez kilka lat prowadziła zespół 'Kurtynki' w Pałacu Młodzieży w Katowicach.W roku 2005 założyła Szkołę muzyczno-językową Arte Affari w Katowicach.

Współpracowała również z Miejskimi Domami Kultury. W latach 2013 - 2015 była pedagogiem Szkoły Muzycznej Yamaha w Tychach. Śląska.

Prywatnie mama dwóch polsko-włoskich dziewczynek – Zoe (10l) i Toski (6l).

 

15. mgr Anna Dymek - język niemiecki

Absolwentka III Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Sosnowcu oraz filologii germańskiej na Uniwersytecie Śląskim . Obecnie  studentka studiów podyplomowych na kierunku: Edukacja elementarna – wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna Nauczyciel dyplomowany z 14-letnim stażem.  Posiada doświadczenie w nauce języka niemieckiego  z uczniami w wieku od przedszkola do seniora. Prywatnie mama dwójki chłopców.

Pani Ania potrafi „zarazić” każdego swoją pasją do nauki języka niemieckiego.

 


 15. mgr Ewa Pikos-Sojka - zajęcia plastyczne "Lepiłapki".

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach - wydział grafiki oraz Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie – wydział pedagogiczno-artystyczny (wychowanie plastyczne), studia podyplomowe kończyła w Katowicach - Wyższa Szkoła Pedagogiczna Towarzystwa Wiedzy Powszechnej (wychowanie przedszkolne) oraz w Warszawie – Wyższa Szkoła Teologiczno -Społeczna (katechetyka). Dalej się szkoli.

Od lat prowadzi zajęcia plastyczne: najpierw w przedszkolach państwowych dla dzieci, później również warsztaty plastyczne dla nauczycieli. Doświadczenie w pracy z dziećmi małymi oraz dużymi zdobywała wychowując 2 synów (Jeremiego i Miłosza), jeżdżąc na obozy dla dzieci jako wychowawca, pracując w Młodzieżowym Domu Kultury Nr2 w Tychach (koło tkaniny artystycznej, wzornictwa oraz technik różnych), oraz prowadząc plastykę w szkole.

Lubi hodować motyle, ,czytać ciekawe książki i uczyć się nowych rzeczy. A najbardziej ze wszystkiego lubi widzieć radosny błysk w oku dziecka i słyszeć: „Proszę pani, ja już umiem…”

 

16. mgr Anita Rusin - jazda konna, Hipoterapia. 
Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością - jeździectwo, Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością - hipoterapia. Na swych zajęciach realizuje program autorstwa Polskiego Towarzystwa Hipoterapeutycznego oraz Polskiego Związku Jeździectwa zatwierdzonego przez Centralny Ośrodek Szkoleniowy Ministerstwa Sportu. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w różnym wieku.

  17. mgr Monika Zarzycka - język francuski. 
Studia językowe licencjackie KJB w Sosnowcu przy Uniwersytecie Śląskim, studia magisterskie europeistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, uprawnienia pedagogiczne uzyskane na studiach podyplomowych, 2-letni pobyt w Paryżu i ukończone kursy językowe w Instytucie Paryskim Języka Cywilizacji Francuskiej. Pani Monika posiada kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć z języka francuskiego przedszkolach we wszystkich grupach wiekowych.

„Na moich zajęciach uczymy się języka francuskiego "śpiewająco". Nasze spotkania wypełnione są wesołymi piosenkami i rymowankami dopasowanymi tematycznie do zajęć, a gry i zabawy językowe je urozmaicają.”

 

18. Martyna Cuber - logopeda, pomoc nauczyciela.

Ukończyłam studia na kierunku pedagogika o specjalności logopedia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Obecnie studiuję edukację wczesnoszkolną i przedszkolną na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Interesuję sie surdologopedią. Prowadzę indywidualne zajęcia logopedyczne, które są dostosowane do wieku i możliwości każdego dziecka. Staram się aby ćwiczenia przeprowadzane były w formie zabawy oraz by były interesujące dla każdego dziecka. 

 

19. mgr Anna P. – psycholog.

Psycholog dzieci i młodzieży, doradca zawodowy, nauczyciel dyplomowany. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach /psychologia/, studiów wyższych Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Śląskim w Chorzowie, studiów podyplomowych
z zakresu doradztwa zawodowego w Wyższej Szkole Bankowej w Dąbrowie Górniczej
a także studium Arteterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Katowicach.
Od 13 lat pracuje z dziećmi i ich rodzicami. Autorka licznych warsztatów i wykładów dla dzieci, młodzieży i dorosłych z obszaru psychologii i doradztwa edukacyjno-zawodowego. Prowadzi m.in. warsztaty dla rodziców „Szkoła dla Rodziców i wychowawców”. Psycholog, doradca zawodowy w poradni dla dzieci i młodzieży. Koordynatorka grup wsparcia dla nauczycieli, psychologów i pedagogów szkolnych. Mama dwójki dzieci.